Często zadawane pytania:

- Skąd mam pewność, że moje dziecko będzie miało zrobione zdjęcia, jeśli zapłaciliśmy?

W sobotę poprzedzającą komunię podczas spowiedzi świętej, rodzice otrzymają kokardki, które muszą przypiąć dziecku do alby/sukienki/garnituru w widocznym miejscu, tak, by fotograf w kościele mógł je rozpoznać.

- Czy wszystkie dzieci w kościele będą miały robione zdjęcia, nawet jeśli opiekunowie nie zapłacili?

Podczas mszy świętej wykonujemy także kilka ogólnych ujęć kościoła, dzieci w ławkach czy księdza podczas kazania, jednak głównie skupiamy się na portretach dzieci w ich wielkim dniu. Nawet jeśli na ujęciach ogólnych znajdą się inne dzieci, to wyłącznie Państwo, którzy zamówili zdjęcia, je otrzymają.

- Skąd mam mieć pewność, że moje dziecko jest zapisane na zdjęcia, jeśli zrobiłem przelew?

Po zaksięgowaniu przelewu i wpisaniu dziecka na listę, wyślemy powiadomienie sms na numer podany w przelewie.

- W naszej parafii do komunii idzie mało dzieci (poniżej 10). Czy dla takiej małej grupy możemy zamówić fotografa?

Oczywiście, jeśli tylko rodzice wyrażą taką chęć. W przypadku małych grup lub komunii indywidualnych, jeśli na zdjęcia zdecyduje się od 1 do 5 dzieci zapłacą Państwo za całość usługi 500 zł, z podziałem na ilość dzieci. W przypadku grupy, w której na zdjęcia zdecyduje się 6-9 osób płacą Państwo 100 zł od dziecka.

W naszej parafii do komunii idzie grupa 30 dzieci, ale tylko 11 rodziców zadeklarowało chęć zdjęć. Czy to nie za mało? Ile wtedy zapłacimy?

Jeśli decydują się Państwo na nas, mogą mieć Państwo pewność wykonania usługi w najbardziej profesjonalny sposób. Tak, jak pisaliśmy wyżej, Państwa dzieci otrzymają kokardki do przyszycia na strój komunijny, tak, żebyśmy mogli odnaleźć je w kościele. W przypadku grup komunijnych, w których na zdjęcia decyduje się więcej niż 10 osób, rodzice bądź opiekunowie każdego z zadeklarowanych dzieci płacą 100 zł.

- Mam dwoje dzieci, które idą razem do komunii. Płacę podwójnie?

Jeśli rodzeństwo idzie razem do komunii, za drugie dziecko płacą Państwo połowę kwoty, czyli 50 zł. Razem do zapłaty wynosi to 150 zł za zdjęcia obojga dzieci z uroczystości oraz zdjęcia rodzinne przed lub po mszy.

- Zapłaciliśmy, ale zapomnieliśmy przyszyć kokardkę.

Nasi fotografowie w dniu komunii będą mieli ze sobą kilka zapasowych kokardek na agrafce. Wystarczy do nich podejść, podać swoje nazwisko i poprosić o zapasową kokardkę.

- Zapomnieliśmy zapłacić, a chcemy żeby nasze dziecko miało zrobione zdjęcia.
Fotografujemy jedynie dzieci, których opiekunowie zapłacili 100 zł przelewem lub blikiem do dnia 30 marca 2024. Jest to dla nas ważne, aby móc zaplanować pracę naszych fotografów i wiedzieć ile osób będzie odsługiwało uroczystość, tak aby każdemu dziecku móc poświecić wystarczająco dużo czasu na zrobienie zdjęć.

Po 30 marca 2024 prosimy o osobisty kontakt ze Studio Foto Everest najpóźniej tydzień przed komunią.

- Chcemy zrobić zdjęcia z rodziną, która będzie na komunii. Czy to możliwe?

Tak, jak najbardziej. Na godzinę przed i godzinę po mszy świętej fotograf czeka na rodziny przed kościołem, aby zrobić im pamiątkowe zdjęcia. Zdjęcia wykonujemy według sugestii rodziców: z babcią, dziadkiem, kuzynostwem, chrzestnymi, samego dziecka itd.
Jeśli chcieliby Państwo więcej zdjęć z rodziną na przykład z przyjęcia komunijnego a także mini sesję w plenerze w dniu komunii oferujemy reportaż z przyjęcia. Pierwsza godzina pracy fotografa 600 zł, kolejne pół godziny: 250 zł. W celu umówienia prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty w studio najpóźniej 2 tygodnie przed uroczystością.

- Ile zdjęć otrzymamy?

Przygotowujemy dla Państwa ujęcia ogólne z mszy świętej (z kazania, z podziękowań, całego kościoła) jak i samego dziecka (portret w ławce, zdjęcie z przyjęcia Komunii Świętej, podczas mówienia podziękowań itd.) oraz rodzinnych. Zdjęcia wybierają Państwo sami podczas wizyty w naszym studio miesiąc po uroczystości. Cena jest stała niezależnie ile zdjęć Państwo wybiorą. W pakiecie otrzymują państwo wybrane zdjęcia na pendrive (wraz z przejściówką, aby podłączyć pendrive do telefonu) oraz dwa wydruki wybranych przez Państwa zdjęć w formacie 15x21 cm. Pozostałe wydruki płatne według cennika.

- Kiedy otrzymamy zdjęcia?

Zdjęcia będą przygotowane miesiąc po uroczystości. Zdjęcia odbierają Państwo w naszym studio osobiście, ponieważ to Państwo decydują, które zdjęcia chcą otrzymać. Cena jest stała niezależnie ile zdjęć Państwo wybiorą. W pakiecie otrzymują państwo wybrane zdjęcia na pendrive (wraz z przejściówką, aby podłączyć pendrive do telefonu) oraz dwa wydruki 15x21 cm (najczęściej portret i grupowe) chyba że zdecydują Państwo inaczej. Pozostałe wydruki płatne według cennika. Na wybór zdjęć prosimy zarezerwować sobie przynajmniej pół godziny. Zdjęcia otrzymują Państwo od razu. Jeśli chcą Państwo dodatkowe wydruki, wtedy ustalamy termin odbioru.

- Pracuję w tygodniu, nie mam czasu odebrać zdjęć.

Nasze studio jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00. Jesteśmy otwarci także w każdą sobotę w godzinach 10:00-13:00.
Mieścimy się na Niebuszewie, na ulicy Łuczniczej 56, wejście od ulicy przy postoju taksówek.

- Po jakim czasie usuwają Państwo zdjęcia?

Nie usuwamy nieodebranych zdjęć z komunii. Archiwizujemy wszystkie nasze prace, niemniej zachęcamy, żeby wybrać zdjęcia wcześniej niż później :)


Jeżeli nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie, prosimy na pisz do nas komunie(małapa)fotoeverest.pl postaramy się udzielić odpowiedzi.